Krásným dětským pokojem se rozhodně nestane holá místnost se starou postelí uprostřed a kouskem dřeva, co připomíná psací stůl. Aby dětské pokoje byly vskutku pohádkovými, musíte své ratolesti pořídit vhodný dětský nábytek, kterému je nutné věnovat speciální pozornost.

detsky-pokoj-super-speedZákladním nábytkem, který by neměl v pokoji chybět, je kvalitní postel, na které bude vaše dítě spát zdravě a nebude si během spánku na svém těle namáhat zádová či jiná svalstva. Při pořizování postele ale myslete na to, že dítě rychle roste a za nedlouho mu malá postel nemusí vyhovovat. Je proto lepší rovnou koupit postel pro školáky, či dokonce velkou postel pro dospělé.

Neméně důležitý dětský nábytek je židle, která by měla být na kolečkách, a měla by disponovat nastavitelnou výškou sedáku, aby dítě sedělo u stolu s rovnými zády a jeho nohy se dotýkaly podlahy. Zakupte takovou židli, která má stabilní konstrukci a je pohodlná i pro delší sezení.

detsky-pokoj-motylJestliže pořídíte své ratolesti židli, jistě byste neměli zapomenout ani na kvalitní a dostatečně velký psací stůl, na němž si dítě bude plnit své domácí úkoly, kreslit a hrát. Raději než klasický pevný stůl volte, podobně jako u dětské židle, výškově nastavitelný.

V žádném pokoji nesmí chybět ani úložný prostor. Dětské pokoje s místem pro oblečení, hračky nebo jiné předměty naučí vaše ratolesti pořádku. Každé dítě by si mělo umět po sobě uklidit hračky, se kterými si právě hrálo.